Немедикаментозні терапія

Слід зменшити споживання солі з їжею. Ще на початку 20 століття лікарі встановили, що зменшення споживання солі знижує показники артеріального тиску. В даний час відомо, що тільки в певної групи людей (так званої сіль-чутливої ​​групи) вживання в їжу солі викликає підвищення тиску. Під цю категорію потрапляє лише одна третина хворих на гіпертензію.

Зазвичай наша їжа містить близько 10-15 грам солі кожен день (3-4 чайні ложки). Це значно перевищує норму.

Отже, що ж робити, якщо у вашій родині у кого-то з батьків була гіпертензія, і Ви хочете запобігти її розвитку. Якщо ваш тиск перевищує норму, і вам хотілося б знизити його без використання ліків?

Перш за все, спробуйте знизити кількість вживаної солі до 4-6 грамів в день (1-1 / 2 чайні ложки). Зробити це можна в такий спосіб:

  • Уникайте вживання солоної їжі – горішків, кетчупу, смаженого м’яса.
  • Використовуйте меншу кількість солі при приготуванні їжі, по можливості замінюючи її іншими спеціями.
  • Постарайтеся не досолювати їду під час їжі
  • Використовуйте замінники солі.

Перегляньте кількість вживаного алкоголю. Помічено, що вживання більш 80 грамів алкоголю в день збільшує ризик розвитку гіпертензії і серцево-судинних захворювань. Ризик ще більш значимо збільшується, якщо у вашій сімейній історії були випадки алкоголізму, або у вас підвищена чутливість до етанолу.

Слідкуйте за своєю вагою. Ні для кого не секрет, що люди з надмірною вагою (на 20% і більше вище за норму), часто страждають від гіпертензії. У крові у них часто підвищений рівень холестерину. Нормалізація ваги може не тільки знизити артеріальний тиск, а й сприяти запобіганню небезпечних захворювань: діабету і атеросклерозу. Слід пам’ятати, однак, що не існує чарівної дієти, при якій втрачені кілограми ніколи не повернуться. Ви повинні стежити за своєю вагою 7 днів на тиждень.

Збільшуйте фізичну активність. Заняття спортом разом з втратою ваги і обмеженням вживання солі – найважливіший компонент в немедикаментозному лікуванні гіпертензії. Проведені в Америці дослідження показали, що в групі, що займається аеробікою, через 4 місяці показники тиску були значно нижчі, ніж в контрольній групі. Заняття спортом протягом хоча б 30-40 хвилин 3 рази в тиждень допомагають домогтися бажаного результату в зниженні тиску. Виконувані вправи повинні приносити задоволення і не бути занадто складними.

На жаль, не у всіх пацієнтів з гіпертензією подібні заходи призводять до стійкого зниження тиску. Дуже часто єдиною ефективною терапією виявляється медикаментозна терапія.

Advertisements