Лікування гіпертензії

Починаючи з 1950 року у фармацевтичній промисловості спостерігається бум виробництва і синтезу нових антигіпертензивних ліків.

До цього часу гіпертензію в основному лікували без сольовоюі дієтою, хірургічними втручаннями та фенобарбіталом, для зменшення стресу. Є дані, що на початку 1940 років кожне третє або четверте ліжко в шпиталі було зайнято пацієнтом з артеріальною гіпертензією або її наслідками.

Численні дослідження довели що в останні роки, в зв’язку з успішною терапією гіпертензії, значно знизилася кількість смертей і серйозних наслідків цієї хвороби.

Розглянемо заходи, що зазвичай входять до терапію підвищеного тиску.

Медикаментозна терапія

Як було підтверджено дослідженнями в нашій країні і за кордоном, медикаментозна терапія допомагає значно знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань, інсультів і смертей  шляхом ефективного зниження артеріального тиску.

Більшість пацієнтів, однак, вважають, що використання ліків знизить їх якість життя і призведе до розвитку серйозних побічних ефектів, починаючи від депресії і закінчуючи імпотенцією. Фактично всі ліки, включаючи аспірин, мають побічну дію, проте дослідження показали, що при застосуванні препаратів, що знижують тиск, побічні ефекти спостерігаються лише у 5-10% пацієнтів. До того ж існує різноманіття груп ліків, що знижують артеріальний тиск, дозволяє лікарю і пацієнту вибрати найбільш оптимальну для кожного випадку терапію. Лікуючий ліка зобов’язаний попереджати пацієнта про можливі побічні ефекти з боку призначуваного препарату.

Найбільш часто застосовуються лікарські засоби для лікування гіпертензії, їх дія, а також побічні ефекти наведені далі.

Діуретики

Діуретики, або інакше їх називають сечогінні препарати, допомагають знижувати тиск за рахунок збільшення виведення нирками солі і води. Це, врешті-решт, призводить до розслаблення кровоносних судин. Діуретики, мабуть, найстаріша група антигіпертензивних ліків, що застосовується з 50 років ХХ століття. Проте, вони широко застосовуються і до сих пір, часто в комбінації з іншими препаратами.

Advertisements